Od 16 marca, zgodnie z decyzją Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego z dnia 11 marca 2020 r. , szkoła została zamknięta. W dniach 11 i 12 marca miały odbyć się zajęcia opiekuńcze dla wszystkich chętnych uczniów, ale w naszej szkole nikt się nie pojawił. Taka decyzja została podjęta z powodu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie kraju.

Oficjalnie kwarantanna ma trwać do 25 marca, ale prawdopodobnie zostanie ona przedłużona. Uczniowie na wieść o wolnych dwóch tygodniach najpierw byli bardzo zadowoleni, jednak szybko się to zmieniło. Podczas „kwarantanny” nie wolno wychodzić z domu, ani spotykać się ze znajomymi. Wszystkie atrakcje w mieście zostały pozamykane. Głównym powodem przygaśnięcia radości z „wolnego” jest to, że nauczyciele zaczęli zadawać  mnóstwo prac domowych. Piszą  do uczniów przez maila lub  dziennik elektroniczny. Wykonane zadania trzeba odsyłać do sprawdzenia. Kilkoro nauczycieli zaczęło organizować lekcje online lub internetowe zadania i podręczniki. Z tego powodu, żaden uczeń nie może narzekać na nudę lub brak zajęcia.

Martyna Bystrowska