W piątek 20 grudnia w Sali koncertowej odbyły się szkolne jasełka. Zostały zorganizowane przez zespół góralski prowadzony przez panią Katarzynę Cukier. Zespół składa się z ochotników ze wszystkich klas. Kolędy zagrała też szkolna orkiestra pod batutą pana Cezarego Wagnera.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13 od przeczytania fragmentu Biblii dotyczącego narodzin Jezusa. Występ zespołu opierał się na odśpiewaniu i zagraniu kolęd. Wszyscy występujący byli ubrani w odświętne stroje góralskie. Przygotowywali się do tego występu od dłuższego czasu. – Na jasełkach bardzo mi się podobało. Wszyscy mieli ładne stroje i ładnie śpiewali – podsumował Marat Harasimowicz z klasy 4.

Na koniec pojawiła się też orkiestra, która wykonała również kolędy z solowym śpiewem Hanny Stasińskiej.

Tego samego dnia odbywały się też wigilie klasowe. Były one organizowane niezależnie przez każdą klasę osobno. Takim sposobem wszyscy rozpoczęli zimową przerwę świąteczną, która trwała do 7 stycznia.

Martyna Bystrowska