Szóstego grudnia o godzinie 12 w sali koncertowej sali szkoły muzycznej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Wydarzenie to połączone było z koncertem mikołajkowym oraz odwiedzinami Świętego Mikołaja.

Podczas koncertu pierwszoklasiści prezentowali różne utwory, w dużej części o tematyce bożonarodzeniowej. Gościnnie wystąpił zespół góralski prowadzony przez panią Katarzynę Cukier.

Po koncercie przewodniczący samorządu szkolnego Adam Dawiec wygłosił mowę, po czym nastąpiło mianowanie na uczniów szkoły, którego dokonały pani dyrektor Zofia Ziach i pani wicedyrektor Justyna Jasiorkowska. Na koncercie pojawił się też gość specjalny – Święty Mikołaj. Dzieci zaśpiewały dla niego specjalną piosenkę.

Ostatnim etapem było wręczenie prezentów przez Św. Mikołaja oraz wspólne odśpiewanie kolędy.

Na wydarzeniu obecni byli też członkowie rodzin występujących dzieci.

Koncert i prezenty wszystkim się podobały.

tekst i fot. Kacper Hełmecki