4.12.2019 roku klasa ósma udała się do hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w którym odbyło się XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze.

Przewodnim tematem tegorocznego Forum  była ekologia oraz zrównoważony rozwój turystyczny na Podhalu. Do Zakopanego przyjechali specjaliści z całej Polski, aby edukować dorosłych i młodzież w sprawach związanych z ekologią i z ochroną środowiska. Oprócz wykładów, uczniowie z zakopiańskich szkół, wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Na uwagę zasługuje fakt, że prowadzone wykłady były interaktywne z możliwością zadawania pytań z sali. Uczniowie ósmej klasy przyszli do hotelu „Belvedere” około godziny 1200. Spotkania z uczniami odbywały się w różnych salach na różnych piętrach. Wśród wykładowców, znalazła się również Agata Krząstek, która jest absolwentką naszej szkoły.

tekst i fot. Wojciech Widera