Od 3 do 5.12.2019 roku w Państwowo Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbywały się próbne egzaminy ósmoklasisty.

Uczniowie ósmej klasy, do sali mogli wejść o godzinie 845., natomiast egzamin odbywał się o koło godziny 900. Na początku odbywało się losowanie numeru ławki, a następnie odpakowanie arkuszy egzaminacyjnych. Uczniowie na salę mogli wnieść tylko długopis lub pióro z czarnym atramentem. Na sali panował również absolutny zakaz posiadania telefonu komórkowego. Jako pierwszy, uczniowie pisali test z języka polskiego, w następnym dniu, w środę, uczniowie rozwiązywali egzamin z matematyki, a w czwartek odbył się test z języka angielskiego.  Czas trwania egzaminu był zależny od tego, jaki przedmiot był pisany w danym dniu. Istnieje jednak możliwość przedłużenia czasu pisania egzaminu, jeśli odpowiednio wcześnie zgłosi się swoje ewentualne problemy dyslektyczne. Egzamin został przeprowadzony pod kontrolą nauczycieli  ze szkoły artystycznej.

Wojciech Widera

fot. Katarzyna Cukier