30.11.2019 w sobotę dziesięcioro uczniów z naszej szkoły, konkretnie z klasy 6 oraz 7, pojechało do Krakowa do Teatru Słowackiego na przedstawienie pt. „Bajki Robotów” według Stanisława Lema.

Uczniowie udali się do Krakowa kursowym autobusem, na spektakl który odbywał się  w Małopolskich Ogrodach Sztuki. Grupa po przedstawieniu zwiedzili również Stary Rynek w Krakowie. Wyjazd ten był początkiem pomysłu, który może zostać w naszej szkole zrealizowany, a mianowicie klubu „pro-art”. Do klubu mogą zapisać się uczniowie chętni do odwiedzania teatrów, opery, filharmonii lub wystaw przynajmniej raz na miesiąc. Realizacja takiego projektu zależy od ilości zainteresowanych takim pomysłem. Kolejny tego typu wyjazd, może odbyć się za miesiąc, czyli w styczniu. Klub powstaje z inicjatywy Pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

 

Wojciech Widera

fot. Ewa Czerwieniec