8 listopada 2019 roku o godzinie 10:35 w sali koncertowej szkoły muzycznej odbyła się szkolna uroczystość związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, której święto obchodzimy 11 listopada. Uczciliśmy je wspólnym śpiewaniem.

Wydarzenie rozpoczęło się  przemową Pani Grażyny Malinowskiej a następnie zaśpiewaniem przez całą szkołę hymnu Polski. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie pieśń nawiązującą do wolności, walki o niepodległość.

Jako pierwsza wystąpiła klasa 3 z utworem „Co to jest niepodległość”. Towarzyszyła im animacja dotycząca historii dziejów naszego kraju. Następnie na scenie pokazali się najmłodsi uczniowie z naszej szkoły, czyli klasa 1, która zaprezentowała piosenkę pt. „Przybyli ułani”. Klasa 2 zaśpiewała pieśń pt. „Szara piechota” przy akordeonowym akompaniamencie ucznia klasy 8, Adama Dawca. Kolejną częścią programu był solowy występ Aleksandry Bulas z klasy 8, która zaśpiewała utwór Ludwika Starskiego „Warszawo Ma”.  Pieśń „Pałacyk Michla” mogliśmy usłyszeć w wykonaniu uczniów klasy 4, a uczniowie klasy 6 zaprezentowali piosenkę pt. „ Idziemy w noc”. Na zakończenie usłyszeliśmy piosenki ze współczesnego repertuaru polskich zespołów. Klasa 8 wybrała utwór zespołu T.Love „To wychowanie”, po czym klasa 7 zaprezentowała pieśń „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Występy uczniów kończył utwór „Arahja” z repertuaru Kultu w wykonaniu klasy 5.

Wydarzenie zakończyło wspólne śpiewanie przez całą szkołę piosenki pt. „Wolność” do słów Jakuba Zaleskiego.

tekst i fot. Wojciech Widera