Kronika pleneru artystycznego Sianożęty 2019

Dzień pierwszy

W niedzielę 01.09.2019r. o godzinie 20:00 wyjechaliśmy sprzed szkoły dwoma autobusami. Klasy od 2 do 4 były w jednym, reszta w drugim. Wyruszyliśmy do celu, którym były Sianożęty wybrane na miejsce naszego pleneru artystycznego już po raz trzeci w historii szkoły.

W pojeździe ze starszymi klasami podróż obyła się bezproblemowo, ale w tym, z młodszymi uczniami pojawiły się pewne komplikacje. W pewnym momencie u niektórych osób pojawiły się problemy żołądkowe, przez które autobus nr 1 musiał zatrzymywać się po drodze by mogły one załatwić swoje sprawy.

Po porannych ekscesach koło godziny dziewiątej  wszyscy szczęśliwie dotarli do ośrodka „Neptun” w Sianożętach. Cel został osiągnięty. Prawie od razu wszyscy poszli na wyczekiwane śniadanie. Po jedzeniu wzięliśmy walizki oraz bagaże podręczne z autobusów. Starsi uczniowie, rodzice i niektórzy nauczyciele pomogli najmłodszym wciągnąć ich torby na swoje piętra. Po półgodzinnym odpoczynku w pokojach rozpoczęły się pierwsze zajęcia.

Nasz czas tutaj podzielony jest na bloki trwające po dwie godziny.  Już na pierwszym z nich większości z nas udało się zobaczyć morze  a niektórym nawet zwiedzić Sianożęty. Potem przystąpiliśmy do nauki.

Jan Kanty Rogowski