W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Agnieszki Warek-Leks wzięli udział w dwóch konkursach recytatorskich. Wrócili jako laureaci jednego pierwszego, dwóch drugich miejsc i wyróżnienia.

Pierwszy z nich-XX Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca odbył się 20 października w Domu Ludowym w Kościelisku. Podzielony on był na dwie kategorie: literacką i gwarową. Każdy z uczestników recytował jeden utwór Stanisława Nędzy-Kubińca oraz drugi dowolnego poety z naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowali:

-Wojtek Stosel kl.4( pierwsze miejsce w kategorii gwarowej

-Paulina Mróz kl.6 (wyróżnienie w kategorii literackiej)

-Asia Czubernat kl.6 (drugie miejsce w kategorii gwarowej)

3 listopada w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie odbył się konkurs recytatorski ,,Wędrowali ku wolnej ojczyźnie”. Udział w nim wzięli:

-Laura Wielopolska kl.4 (drugie miejsce)

-Jagoda Krupa kl.4

-Jan Kanty Rogowski kl.4

-Miłosz Gruszka kl.4

-Franciszek Gębik kl.4

-Karol Pietrzyk kl.6

-Franciszek Kudasik kl.6

W przerwie konkursu uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Warek-Leks odwiedzili Szkolne Muzeum historyczno-regionalne .

Ola Piwowar

fot. Agnieszka Warek-Leks

Na jednym ze zdjęć – laureaci konkursu w Kościelisku z wnukiem Stanisława Nędzy-Kubinca, Panem Mateuszem Nędzą-Kubińcem.